Advanced Open Water Diver

 

Beş dalıştan oluşan ikinci seviye kurstur. İçeriğinde ikisi mecburi (derin dalış,ve navigasyon dalışı) diğer üç dalış ise yirmiye yakın dalıştan eğitmen ile beraber seçilebilir.

 

Open Water kursu, akademik eğitim, sığ su eğitimi ve açık deniz eğitimi olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. Akademik eğitim, kitap, video ve ders anlatımlarıyla emniyetli ve zevkli bir dalış için bilmeniz gereken temel prensipleri içerir. Eğitimin teorik kısmı öğrendiklerinizi pekiştirmenizi amaçlayan bir sınavla tamamlanmış olur.  Sığ su eğitimi, havuz ya da havuz koşullarına uyabilen herhangi bir yerde yapılabilir. Dalışın temel becerileri öğretilir ve öğrenci tarafından uygulanır. 5 bölümden oluşan sığ su eğitimi teorik eğitimle de desteklenir.  Açık deniz dalışları, bilgi ve beceri geliştirme eğitimlerinde öğrendiklerinizi gerçek dalış ortamlarında uygulamanızı sağlar. Bu eğitim dahilinde 4 tüplü dalış yapacaksınız.

   

Sizin ilerleme hızınıza bağlı olarak eğitmeniniz sığ su ve açık su dalışlarından bazılarını PADI standartları kapsamında birleştirerek normalde 4 gün süren bu eğitimi 3 günde tamamlamanıza imkan tanıyabilir. Dünya çapında tanınan bu sertifika ile herhangi başka kalifiye dalıcıyla beraber (eğitmenin doğru veya dolaylı gözetimi dışında) dalış malzemesi kiralayabilir ve sportif dalışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ileri seviyedeki eğitimlere katılmanıza olanak vermektedir.

   

14 yaşını doldurmuş ve ciddi bir sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği bir programdır. 15 yaşına kadar Junior Open Water Diver, 15 yaşın üzerinde Open Water Diver sertifikası alabilirsiniz. Her iki sertifikanın da programı aynıdır.

CLOSE