Dive Master

 

Bu eğitim dalışın profesyonellik bölümüdür. Bu kurs ile beraber dalış rehberi, lideri olabilir ve dalış eğitmenine asistan eğitmenlik yapabilir.  İki ila üç hafta sürebilir.

     

PADI Divemaster eğitiminize PADI Kurtarma Dalıcısı kursunu (Padi Rescue Diver) başarıyla bitirdikten ve 40 kayıtlı dalışa sahip olduktan sonra başlayabilirsiniz. Dalış merkezimizin PADI eğitmenleriyle yakın bir çalışma içine girerek dalış bilgi ve dalış teorinizi arttırır ve becerilerinizi profesyonel seviyeye yükseltebilirsiniz. Kursun en tatmin edici kısmı dalış aktivitelerini denetlemeyi öğrenme ve Subaqua da PADI eğitmenlerinin düzenlediği dalıcı eğitimlerine yardımcı olmaktır. Profesyonel dalıcı seviyelerinin ilk basamağı olan PADI Divemaster seviyesi aynı zamanda size dünyanın bir çok yerinde dalış profesyoneli olarak çalışabilme imkanı sağlar. PADI Divemaster’ları hem eğitimsel hem de eğitimsel olmayan dalış aktivitelerini denetlemeye yetkilidirler. Dünyadaki tüm Dalış Merkezi ve Rizortlar dalış sınıflarına ve sualtı turlarına yardımcı olmaları için PADI Divemaster’larına ihtiyaç duyarlar. PADI Divemaster’ları sertifikalı dalıcılar için PADI Yerel Dalışı Keşfetme deneyimleri ve Scuba Gözden Geçirme programlarını yürütebilirler. PADI Şnorkelingi Keşfetme deneyimi ve PADI Serbest dalıcı kurslarının yanı sıra Dijital Sualtı Fotoğrafçılık Uzmanlığı ve Emergency Firt Response kurslarını da yürütebilirler.

   

PADI Divemaster kursu sırasında dalış teorisi ve becerilerinde mükemmel seviyeye ulaşıp dalış aktivitelerini organize etmeyi ve her seviyede dalıcıya dalış liderliği yapmayı öğreneceksiniz. PADI Divemaster eğitiminize ileri dalış teorisinin yanı sıra dalış faaliyetlerinin planlanması, organize edilmesi, yürütülmesi ve dalış liderliği konusunda bilgi ve beceri sahibi olunur. Program kapsamında Divemaster adayı liderlik özelliklerini geliştirmekle birlikte, dalış teorisinde de fizik, fizyoloji, dalış tabloları, malzeme ve dalış koşulları-ortam başlıkları altında tam yapılaşması sağlanır. Eğitimin su bölümünde sınırlı su ve açık deniz uygulamaları vardır. Dalış aktivitesinin asli ortamı olan suya yatkınlık ve ortama yeterlilik mesafeye, zamana ve dayanıklılığa bağlı olarak değerlendirilir. Temel dalış becerilerini dalışı bilmeyen kişilere öğretebilecek düzeyde demostrasyon kalitesinde becerilerde uzmanlaşma sağlanır. Açık deniz uygulamalarında Divemaster adayları direkt eğitmen gözetimi altında gerçek dalış öğrencileri ve sertifikalı dalıcılarla staj yaparlar. Temel yapılaşmasını tamamlamış diğer dalıcılara düzeltici hareket yapabilme yetisini kazanmış dalıcı, kurs sonrasında elde edeceği sertifika ile dünyanın her yerinde dalış lideri olarak çalışma şansını bulacaktır.

CLOSE