EFR

 

EFR (Emergency First Response – Tıbbi İlk Yardım) kursu tamamen akademik olarak bir sınıfta verilmektedir. Bu kursta acil durumlarda kendine ve başkalarına fiziksel ve duygusal olarak nasıl yardım edileceği öğretilir. Bu kurs dalış içermemektedir.

     

EFR bir ilk yardım eğitim programıdır ve bu nedenle EFR kursuna herkes katılabilir. Bu kurs ile kalp masajı, suni solunum ve ilk yardım gibi temel becerileri öğreneceksiniz. Kurs birincil ve ikincil yardım uygulamalarını ve tekniklerini konu alır. Birincil müdahale kalp masajı (CPR) ve suni solunum uygulamalarını, ikincil müdahale ise kanama, çok, kırık, omurilik yaralanmaları ve boğulma gibi kaza durumlarında uygulanacak teknikleri konu alır. Kurs sırasında manken üzerinde yapmış olduğunuz çok tekrarlı beceriler ile herhangi bir kaza anında yaralıya nasıl doğru müdahale edilmesi gerektiğini öğrenip hayatın her anında karşınıza çıkabilecek acil durumlara karşı hazırlıklı olacaksınız.

     

Emergency First Response programı dalıcıların ileri eğitimlerinde tercih edebilecekleri PADI Rescue Diver ve PADI Divemaster eğitimlerinin gerekliliklerindendir. Dalıcı olmayan kişilerin de sıklıkla tercih ettikleri bir eğitim programıdır. Kurs yapısı ve standartlar performans bazlı bir eğitim sistemi olduğu için kurs süresi kursiyerlerin performansına göre değişmektedir. Tüm bilgi ve beceriler kursiyerlere kazandırıldıktan sonra farklı grup çalışmaları ve hazırlanan senaryolarla, kazanılan beceriler pekiştirilir. Temel amaç Emergency First Response eğitimdeki tüm uygulamaların birer motor beceri haline getirilmesidir.

CLOSE