Open Water Diver

     

Üç günlük kurs olup, beş teori dersi, beş su altı dalışı ve dört açık deniz dalışı içermektedir. Dalışlar en fazla 18 metre derinliğe kadardır.

   

PADI Açık Deniz Dalıcı (Open Water Diver) Kursu son derece esnek ve performansa dayalıdır. Bunun anlamı tecrübeli dalış eğitmenlerimiz ne kadar hızlı ilerlediğinize bakarak programı geniş bir müfredat çeşitliliği ve tempo içinde sunarlar. PADI Açık Deniz Dalıcısı eğitimi ve kursu üç bölümünden oluşur; Bilgi Geliştirme, Sığ su dalışları ve Açık Deniz dalışları. Bilgi Geliştirme: Bu bölüm size dalışın temel prensip ve prosedürlerini tanıtır. Suyun dalıcı üzerindeki etkileri, en iyi ekipman nasıl seçilir ve dalışları planlarken dikkate alınması gerekenler gibi şeyleri öğrenirsiniz. Sığ Su Çalışmaları: Açık deniz dalışlarından önce temel aletli dalış becerilerini bir havuz veya havuz şartlarını sağlayan durgun ve sığ bir deniz ortamında geliştireceksiniz. Burada ekipmanınızı hazırlamaktan, başınızı sudan çıkarmadan maskenizi kolayca boşaltmaya, gerekli olması durumunda kullanmak için dalış eşinizle hava kaynağı paylaşmak gibi acil durum becerilerine kadar her şeyi öğreneceksiniz. Her biri diğerinin üstüne kurulu 5 sığ su çalışmasını tecrübeli dalış eğitmenimiz eşliğinde boyunuzu geçmeyen derinlikten başlayarak maksimum 5 metre derinliğe yapacaksınız. Açık Deniz Dalışları: Açık deniz eğitim dalışları bilgi geliştirme ve sığ su çalışmalarında öğrendiğiniz tüm bilgileri bir araya getirerek su altını tam olarak tecrübe ettiğiniz andır. Açık deniz dalışları bölümü sığ su çalışmalarında öğrendiğiniz su altı becerilerinin tekrarını kapsayan birbirinden bağımsız kademeli olarak 5 metreden 18 metre ye kadar 4 açık deniz dalışı ile sonlanır.

   

Açık Deniz Dalıcı kursunuzu size tahsis ettiğimiz dalış eğitmeninizle devamlı çalışmanız durumunda üç gün, kısıtlı zaman aralığına sahipseniz altı haftaya kadar bir süre içinde tamamlayabilirsiniz. Kurslarımız tamamen performansa dayalıdır ve bunun anlamı şudur; eğitmenlerimiz dalışı öğrenmenizle ilgilenir, sınıfta ne kadar oturduğunuz veya size kaç tane eğitim dalışı yaptırdığımızla değil. Bunun anlamı düzenli olarak dalan emniyetli bir dalıcı olmak için ihtiyacınız olan zamana dayalı olarak daha hızlı veya yavaş kendi temponuzda devam edersiniz. Açık Deniz Dalıcısı olarak sertifikalandırılan (PADI Open Water Diver Sertifikası) bir dalıcı bir dalış eşi ile maksimum 18 metreye dalabilir.

CLOSE