Rescue

   

İki veya üç güne kadar uzayabilen bir kurs olup su altı ve su üstü becerilerini geliştirerek güven duygusu kazanmayı sağlar.

   

Rescue dalıcı kursu su altında ve dalış ortamında problemleri önleme yeteneğini geliştiren, bir dalış kazasında gerekecek özel becerileri kazandıran ve hem kendinizi hem de dalış eşinizi kurtarma ve sualtı ve yüzey problemlerini çözümünde yardımcı olmak için gerekli becerileri öğreten mükemmel bir kurstur. Kurs, sorunun ötesine geçip eldeki duruma çözümler bulmanızı öğretir. PADI Temel İlk Yardım’da sertifikası ile birleştirilebilen Rescue Diver Kursu kurtarma, teori ve pratik eğitimleri içerir. Program kısaca, Kendini Kurtarma, Dalıcılarda Stres, Dalışta İlk Yardım, Acil Durum İdaresi, Malzeme Problemleri, Önlem Alma, Yüzeyde ve Sualtında Kurtarma Becerileri ve Dalış Kazaları Senaryoları konularını içerir. Eğitmeninizin gerek duyması durumunda kursun süresini uzatabilmektedir.

   

Advanced Open Water Diver ve EFR sertifikasına sahip, kayıtlı 25 dalışı ve en az 15 yaşında olan herkes katılabilir. Geçerli bir EFR sertifkasına sahip olmayan öğrencilerin Rescue Kursu bitmeden önce EFR kursunu da tamamlamaları gerekmektedir.

CLOSE