preloader

 

 

Yirmi dalışlık bir tecrübe ile bu kursa başlanabilir. Teori yanı sıra seçmeli dalışlardan oluşur.

 

CMAS İki Yıldız dalıcı açık deniz dalış deneyimi olan ve yanında en az 2 yıldız dalıcı ile birlikte en çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. 18 yaşından küçükler ancak yanlarında bir 3 yıldız dalıcı ile 24 metreye kadar dalış yapabilir. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. CMAS İki Yıldız dalıcı gece dalışı da yapabilir. İki yıldız dalıcılar bir yıldız dalıcılara dalış liderliği yapamazlar.

 

 

 

 

 

Bu kursa katılmak için en az 15 yaşını bitirmiş olmak, sağlık belgesi ya da eşdeğer bir öğrenim belgesine sahip olmak, federasyonun bir yıldız dalıcı belgesine ya da onaylandığı eş değer bir belgeye sahip olmak, bir yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 20 açık deniz dalışı yapmış olduğunu dalış kayıt defterinde belgelemek ve bir yıldız dalıcı diploma tarihinden en az 2 ay geçmiş olmak mecburiyetleri vardır. İki yıldız dalıcı sertifikaları dalıcılara bazı ek yetki ve sorumluluklar kazandıracak ve aynı zamanda da yanlarında bulunacak bir başka iki yıldız dalıcı ile birlikte dalış planlayabilme ve gerçekleştirebilme hakkını kazandıracaktır.

 

 

 

 

CMAS İki Yıldız dalıcı kursunun teorik eğitimleri sonunda dalıcılar, bir yıldız dalıcı kursu teorik eğitimlerinde öğrenmiş oldukları konulara ilave olarak su altında belirlenen bir parkurda yön kaybetmeden gezinti yapabilmek için gerekli olan tabii ve pusulalı navigasyon tekniklerini, su altı emniyet kurallarına uyulmaması halinde gerçekleşmesi muhtemel bir takım dalış hastalık ve kazalarını, derin dalışı, tekne dalışı, özel eğitim gerektiren uzmanlık dalışlarını, bulanık su dalışını, gece dalışını, akıntı dalışını ve su altı arama kurtarma ve tekniklerini, tehlikeli deniz canlılarını ve dalış bölgesi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları öğrenmiş olurlar.

(c) 2023 Antalya Scuba Dive - All rights reserved.